הסכם גירושין

תוכן עניינים

הסכם גירושין – פרידה במחשבה תחילה

לפני שהחלטתם להתחתן, לקחתם את הזמן להכיר את האיש או האישה לו נישאתם. לפני שהחלטתם להיפרד, חשבתם על זה שוב ושוב עד שהייתם בטוחים שהפרידה עדיפה על המשך הנישואין. עכשיו הגיע הרגע להקדיש זמן למחשבה על הסכם הגירושין.

מהו הסכם גירושין ומהן מטרותיו?

הסכם גירושין, כשמו כן הוא – חוזה המפרט את ההסכמות של בני הזוג בנוגע לפרידה לאחר שנים של נישואין. ההסכם דורש מבני הזוג לחשוב, ביחד ולחוד, איך הם רוצים שייראו החיים שלהם לאחר הגירושין, ולהסדיר את כל היבטי החיים שקשורים לפרידה, כמו חלוקת הרכוש המשותף, הטיפול בילדים, הדאגה לבטחון הרגשי שלהם, והיכולת לוודא את עתידם הכלכלי גם לאחר הפרידה.

על מה חשוב להקפיד בעריכת הסכם גירושין?

לאחר שההסכם יאושר, יהיה לו תוקף של פסק דין וקשה יהיה לשנות אותו. לכן, מומלץ לערוך אותו בתשומת לב, בפירוט, בבהירות, ובהגינות מרבית, כך ששני בני הזוג וילדיהם ייצאו לדרך החדשה בצורה הטובה ביותר שאפשר.

מהם העקרונות המנחים בגיבוש הסכמות על חלוקת הרכוש המשותף?

הסכם הגירושין מתייחס לכל הרכוש, הכסף, החסכונות והחובות שבני הזוג צברו לאורך נישואיהם. אלה מצויים בבעלות משותפת לשניהם ועל פי החוק היבש יש לחלקם שווה בשווה ביניהם. עם זאת, יש מקום להסכים על חלוקת הרכוש שתבוסס על היכולות הכלכליות וכושר ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג, כך שהעתיד הכלכלי של שניהם, ועמו עתידם של ילדיהם, יובטח.

כיצד תדאגו לביטחונם של הילדים באמצעות הסכם הגירושין?

עו"ד לענייני גירושין ייעץ לכם כיצד לגבש הסכמות הנוגעות לילדים, כך שתובטח להם יציבות – כלכלית, משפחתית, הורית ורגשית – בתוך החיים החדשים הצפויים להם לאחר טלטלת הפרידה של הוריהם. את היציבות הזו משיגים באמצעות קביעת המשמורת וזמני שהות ברורים אצל כל אחד מההורים, כמו גם באמצעות דמי המזונות, וכן בהסכמות שונות בנוגע לחיי היום יום של הילדים אצל שני ההורים.

מה כדאי לקחת בחשבון כשנאבקים על גובה מזונות הילדים?

מטרת דמי המזונות היא להבטיח את מצבם הכלכלי של הילדים, ולוודא כי רמת החיים שלהם לא תרד בשל קשיים כלכליים שההורה המשמורן צפוי לחוות בעקבות הפרידה. אמנם, החוק קובע רף מינימום, אך תמיד כדאי לבדוק מה הצרכים של ילדיכם בפועל, ולבדוק האם באפשרותו של משלם המזונות להגדיל אותם בהתאם ליכולות הכלכליות וכושר ההשתכרות שלו. מצד שני, כדאי לוודא שההורה שמשלם את המזונות אינו נפגע כלכלית בצורה הגורמת לילדים לחוות ירידה ברמת החיים שלהם כשהם שוהים אצלו.

אילו הבטים נוספים כולל הסכם הגירושין ביחס לילדים?

ההסכם קובע, למשל, עם מי יהיו הילדים בחגים. כדאי לדאוג לחלוק שתאפשר להם לחגוג עם המשפחה המורחבת של שני ההורים. עוד קובע ההסכם מגבלות למרחק שאפשר שיהיה בין בתי ההורים, באילו מסגרות חינוך הילדים יתחנכו, וכיצד יחלקו ההורים את הטיפול בבעיות בריאות שיכולות לצוץ בעתיד.

כיצד יכול הסכם הגירושין לצפות בעיות עתידיות?

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות עתידיות לא צפויות בנוגע לילדים, חינוכם, בריאותם וכל הבט אחר של חייהם, היא להסכים על מנגנון ברור של פתרון מחלוקות שעלולות לצוץ בין ההורים עם חלוף הזמן. למשל, אם מתעורר צורך אצל אחד ההורים לעבור דירה, או כאשר אחד מהם מקים משפחה חדשה, או אם החיים מציבים למשפחה אתגרים בריאותיים ואחרים שלא ניתן היה לשער אותם מראש.

מדוע עדיף להגיע גירושין בהסכמה?

בגירושין בהסכמה, בני הזוג מגבשים הסכם גירושין הדדי, ומבלי להגיע למצב שבו בית המשפט מכריע עבורם כראות עיניו. זו האפשרות הטובה ביותר לנהל הליך נעים ומכבד. הדבר דורש מבני הזוג, שבדיוק נקלעו לסכסוך אישי, להגיע להידברות, אך הסכם הגירושין ההדדי הוא הוגן, ופועל לטובת שניהם ולטובת ילדיהם.

מהי הסוגייה המרכזית בגירושין ללא ילדים?

גירושין ללא ילדים מאפשרים לבני הזוג להתנתק לגמרי לאחר הפרידה והסוגייה המרכזית שתעמוד לפניהם בהסכם הגירושין היא סוגיית הרכוש. זו סוגיה פשוטה בדרך כלל, אך היא עשויה להיות מורכבת יותר, כאשר אחד מבני הזוג או שניהם מסיימים קשר של פרק ב׳, ולפחות לאחד מהם יש ילדים מנישואין קודמים. במקרים אלו, כדאי להיעזר בעורך דין שהוא מגשר ולפלס את המעבר אל הדרך החדשה מתוך כבוד והבנה הדדיים.

נכנסים לתקופה לא פשוטה של גירושין?
אנחנו במשרדו של עו"ד איתיאל היקרי מתמחים בענייני משפחה וכאן כדי לעזור לכם בפתיחת הסכם גירושין.
נעמוד לצידכם בכל דבר שתצטרכו ונלווה אתכם לאורך הדרך.

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ חינם
התקשרו כעת

הצהרת נגישות

מתן שירות לאנשים עם מוגבלויות הוא בחשיבות עליונה מבחינתנו ואנו עושים ככל שמתאפשר לנו בעניין הנגשת האתר שלנו.

רמת הנגישות באתר

האתר עומד בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013 ברמת AA.

האתר מקיים את הוראות מסמך WCAG2.0 מאת ארגון W3C.

להלן הקווים אשר מנחים אותנו, והתאמות הנגישות שביצענו באתר

 • האתר מותאם לצפייה בדפדפנים הפופולריים גם באמצעות מחשב וגם באמצעות טלפון נייד.
 • הניווט באתר פשוט, ידידותי וברור.
  תכני האתר כתובים בצורה מסודרת ובאופן ברור ומפורט.
 • האתר מותאם למגוון גדלים של מסכים ורזולוציות.
 • הדפים באתר בעלי מבנה פשוט וידידותי לגולשים.
 • לתמונות באתר יש הסבר טקסטואלי חלופי (Alt Text).
 • האתר מאפשר שינוי גודל תצוגה על ידי שימוש במקש Ctrl וגלגלת העכבר.
 • אין באתר שימוש בטקסט מהבהב או באלמנטים לא ברורים.

צבעי האתר מנוגדים בצורה מצוינת וברורה.​

למרות מאמצינו להנגיש את האתר, עלולים להיות פרטים שלא הונגשו בצורה מושלמת או שטרם הונגשו.

אם נתקלתם בפרט כזה – אנא אל תהססו לפנות אלינו במייל: eetiel@eetiel-law.co.il

אנו נמשיך לפעול למען הנגשת האתר ככל יכולתנו.

הצהרת נגישות עסק
העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופן הבא:
 • חניה נגישה
 • העסק נותן שירות בבית הלקוח או במקום אחר מונגש לבחירת הלקוח
דילוג לתוכן