צוות המשרד עומד לרשותכם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עורך דין הסכם ממון

 

עורך דין הסכם ממון - כך תעשו סדר גם בפן הכלכלי של מערכת היחסים

 
במיוחד בקרב מפורסמים בעלי הון משמעותי הסכם ממון לפני הנישואין הוא צעד מקובל. עם זאת, היום, גם בשל העלייה בשיעור הגירושין, גם זוגות שאינם מהעשירון העליון בוחרים לעשות הסכם ממון על מנת להקל על עצמם במקרה שיבחרו לפרק את החבילה.
 

הסיבות לעריכת הסכם ממון

 
מעבר למניעת קרבות בין בבני הזוג במקרה של גירושין, ישנן מספר סיבות נוספות לעריכת הסכם ממון ע"י עורך דין:

  • כאשר ישנו פער בין מצבם הכלכלי של בני הזוג והצד המבוסס יותר רוצה לוודא שכסף וממון אינם הסיבות לנישואין
  • על מנת שלא להשאיר את חלוקת הרכוש בידי בית המשפט במקרה של גירושין
  • על מנת לא לחלק עסק בין בני הזוג
  • במקרה שישנם ילדים מנישואין קודמים - על מנת שלא יווצרו מאבקים בין ילדים אלה לבין המשפחה החדשה שעומדת לקום
  • כאשר אחד מבני הזוג מגיע עם חובות ורוצים שחובות אלה ישארו תחת אחריותו.
 

מהו בדיוק הסכם ממון?

 
הסכם ממון מסדיר ומעלה על הכתוב בצורה מסודרת וברורה את יחסי הממון של בני הזוג. הוא קובע מהו הרכוש המשותף, מהו הרכוש שאינו משותף, מהו עתידם של נכסים שנצברו אצל אחד מבני הזוג לפני הנישואין. ניתן לקבוע גם לגבי רכוש משותף עתידי במקרה של פרידה - למי מבני הזוג יהיה שייך ועוד.
 

מה כולל הסכם ממון?

 
הסכם ממון מתייחס באופן גס לשני נושאים עיקריים: רכוש קיים אצל כל אחד מהצדדים מלפני הנישואין, כולל צבירת ריביות, עליית ערך, השבחות ועוד, וגם רכוש עתידי אותו יצבור כל צד לאחר החתונה, למשל מתנות שמקבל אחד הצדדים באופן בלעדי, ירושה שמיועדת אליו ועוד.
 
הסכם ממון
 

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון עם עורך דין מומחה?

 
הסכם ממון נערך בנוכחות עורך דין הסכם ממון בתחום. אמנם ישנם באינטרנט טפסי הסכמי ממון סטנדרטיים להורדה ולשימוש עצמי של בני הזוג, אך הסכם ממון צריך להיתפר לכל זוג באופן אינדיבידואלי. הנתונים השונים מחייבים התאמה מלאה של ההסכם לכל זוג. להסכם ממון ישנן השלכות חשובות מאוד במקרה של פרידה ולכן הניסיון לחסוך ולערוך את ההסכם ביניכם ללא גורם מקצועי ומכוון עלולה להיות בעוכריכם אם תצטרכו לעשות בהסכם שימוש (ואנו מאחלים לכם כמובן שלא תצטרכו להוציאו מהמגירה אפילו פעם אחת...).
 
משרדו של עו"ד איתיאל היקרי עוסק בדיני משפחה ובעריכת הסכמי ממון. הצוות בעל ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון התפורים באופן מדויק על פי נתוניו וצרכיו של כל זוג וזוג.
 
 
צרו קשר עם המשרד לקבלת ייעוץ ראשוני חינם: 072-3269250