איתיאל היקרי - משרד עורכי דין
 
 
 
צרפתית
 
התקשרו עכשיו Appelez maintenant
 
 
 
 
 
 
073-7606100
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 

הסכם גירושין

 
 
 
 
 
 

הסכם גירושין – פרידה במחשבה תחילה

 
לפני שהחלטתם להתחתן, לקחתם את הזמן להכיר את האיש או האישה לו נישאתם. לפני שהחלטתם להיפרד, חשבתם על זה שוב ושוב עד שהייתם בטוחים שהפרידה עדיפה על המשך הנישואין. עכשיו הגיע הרגע להקדיש זמן למחשבה על הסכם הגירושין.
 
 
 
 

מהו הסכם גירושין ומהן מטרותיו?

 
הסכם גירושין, כשמו כן הוא – חוזה המפרט את ההסכמות של בני הזוג בנוגע לפרידה לאחר שנים של נישואין. ההסכם דורש מבני הזוג לחשוב, ביחד ולחוד, איך הם רוצים שייראו החיים שלהם לאחר הגירושין, ולהסדיר את כל היבטי החיים שקשורים לפרידה, כמו חלוקת הרכוש המשותף, הטיפול בילדים, הדאגה לבטחון הרגשי שלהם, והיכולת לוודא את עתידם הכלכלי גם לאחר הפרידה.
   

  על מה חשוב להקפיד בעריכת הסכם גירושין?

   
  לאחר שההסכם יאושר, יהיה לו תוקף של פסק דין וקשה יהיה לשנות אותו. לכן, מומלץ לערוך אותו בתשומת לב, בפירוט, בבהירות, ובהגינות מרבית, כך ששני בני הזוג וילדיהם ייצאו לדרך החדשה בצורה הטובה ביותר שאפשר.
    

   מהם העקרונות המנחים בגיבוש הסכמות על חלוקת הרכוש המשותף?

    
   הסכם הגירושין מתייחס לכל הרכוש, הכסף, החסכונות והחובות שבני הזוג צברו לאורך נישואיהם. אלה מצויים בבעלות משותפת לשניהם ועל פי החוק היבש יש לחלקם שווה בשווה ביניהם. עם זאת, יש מקום להסכים על חלוקת הרכוש שתבוסס על היכולות הכלכליות וכושר ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג, כך שהעתיד הכלכלי של שניהם, ועמו עתידם של ילדיהם, יובטח.

    

   כיצד תדאגו לביטחונם של הילדים באמצעות הסכם הגירושין?

    
   עו"ד לענייני גירושין ייעץ לכם כיצד לגבש הסכמות הנוגעות לילדים, כך שתובטח להם יציבות – כלכלית, משפחתית, הורית ורגשית - בתוך החיים החדשים הצפויים להם לאחר טלטלת הפרידה של הוריהם. את היציבות הזו משיגים באמצעות קביעת המשמורת וזמני שהות ברורים אצל כל אחד מההורים, כמו גם באמצעות דמי המזונות, וכן בהסכמות שונות בנוגע לחיי היום יום של הילדים אצל שני ההורים.
    

    
   הסכם גירושין
    

    

   מה כדאי לקחת בחשבון כשנאבקים על גובה מזונות הילדים?

    
   מטרת דמי המזונות היא להבטיח את מצבם הכלכלי של הילדים, ולוודא כי רמת החיים שלהם לא תרד בשל קשיים כלכליים שההורה המשמורן צפוי לחוות בעקבות הפרידה. אמנם, החוק קובע רף מינימום, אך תמיד כדאי לבדוק מה הצרכים של ילדיכם בפועל, ולבדוק האם באפשרותו של משלם המזונות להגדיל אותם בהתאם ליכולות הכלכליות וכושר ההשתכרות שלו. מצד שני, כדאי לוודא שההורה שמשלם את המזונות אינו נפגע כלכלית בצורה הגורמת לילדים לחוות ירידה ברמת החיים שלהם כשהם שוהים אצלו.

    

   אילו הבטים נוספים כולל הסכם הגירושין ביחס לילדים?

    
   ההסכם קובע, למשל, עם מי יהיו הילדים בחגים. כדאי לדאוג לחלוק שתאפשר להם לחגוג עם המשפחה המורחבת של שני ההורים. עוד קובע ההסכם מגבלות למרחק שאפשר שיהיה בין בתי ההורים, באילו מסגרות חינוך הילדים יתחנכו, וכיצד יחלקו ההורים את הטיפול בבעיות בריאות שיכולות לצוץ בעתיד.

    

   כיצד יכול הסכם הגירושין לצפות בעיות עתידיות?

    
   הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות עתידיות לא צפויות בנוגע לילדים, חינוכם, בריאותם וכל הבט אחר של חייהם, היא להסכים על מנגנון ברור של פתרון מחלוקות שעלולות לצוץ בין ההורים עם חלוף הזמן. למשל, אם מתעורר צורך אצל אחד ההורים לעבור דירה, או כאשר אחד מהם מקים משפחה חדשה, או אם החיים מציבים למשפחה אתגרים בריאותיים ואחרים שלא ניתן היה לשער אותם מראש.

    

   מדוע עדיף להגיע גירושין בהסכמה?

    
   בגירושין בהסכמה, בני הזוג מגבשים הסכם גירושין הדדי, ומבלי להגיע למצב שבו בית המשפט מכריע עבורם כראות עיניו. זו האפשרות הטובה ביותר לנהל הליך נעים ומכבד. הדבר דורש מבני הזוג, שבדיוק נקלעו לסכסוך אישי, להגיע להידברות, אך הסכם הגירושין ההדדי הוא הוגן, ופועל לטובת שניהם ולטובת ילדיהם.

    
   נכנסים לתקופה לא פשוטה של גירושין?
   אנחנו במשרדו של עו"ד איתיאל היקרי מתמחים בענייני משפחה וכאן כדי לעזור לכם בפתיחת הסכם גירושין.
   נעמוד לצידכם בכל דבר שתצטרכו ונלווה אתכם לאורך הדרך.
    
    
   צרו קשר עם המשרד לקבלת ייעוץ ראשוני חינם: 073-7606100
    
    
    
    
   השאירו פרטים וצוות המשרד יחזור אליכם בהקדם
    
    
    
   *
    
    
    
   *
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
   * לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך