עורך דין ליטיגציה אזרחית

עורך דין ליטיגציה אזרחית – ייצוג הולם בבית המשפט

ליטיגציה היא התדיינות בבית המשפט. רוב רובם של עורכי הדין יודו שליטיגציה נחשבת מבחינתם פסגה, ונותנת לא מעט פלפל לשגרת העבודה. ישנם עורכי דין שעבודתם נעשית במשרד באופן בלעדי, ויש עורכי דין המשמשים ליטיגטורים ומייצגים את לקוחותיהם גם בהופעה בבית המשפט – בין שזו התדיינות מול השופט ובין שזו ההגנה לתביעה.

מהי ליטיגציה אזרחית?

ליטיגציה באופן כללי נחלקת לשני מישורים עיקריים: ליטיגציה פלילית וליטיגציה אזרחית. הליטיגציה האזרחית, כמו המשפט האזרחי, יכולה לעסוק בנושאים רבים כמו: חוזים והסכמים בין חברות או בין אנשים פרטיים, תביעות הייצוגיות שהופכות נפוצות בשנים האחרונות, תביעות דיבה, תביעות הקשורות לדיני משפחה וגירושין, תביעות הקשורות לקניין רוחני וזכויות יוצרים, צוואות וירושות ועוד.

מה נדרש מן הליטיגטור האזרחי?

ליטיגטור משלב בין שני מישורי טיפול בתיק: מחוץ לכותלי בית המשפט ובתוך בית המשפט. לכן, עבודתו מורכבת יותר ודורשת ממנו מספר דברים, על מנת שיצליח להביא את הלקוח למקום הטוב ביותר עבורו.
 
  • בקיאות וידע רחב – הבסיס לעבודת הליטיגטור הוא קודם כל ידע ובקיאות בתחום בו עוסק התיק. כל תחומי המשפט מתבססים על חוקים, סעיפים ותתי סעיפים, תיקונים ושינויים. מילה אחת יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ במקום אליו יגיע הלקוח בסוף ההליך המשפטי.
  • יכולת לימוד התיק בצורה מושלמת – ליטיגטור צריך יכולת מושלמת ללימוד תיק באופן מעמיק על כל נתוניו. הוא צריך ללמוד היטב הן את הצד של הלקוח והן את טענות היריב. על בסיס כל אלה, עליו לבנות אסטרטגיה שיפעל על פיה לאורך כל ההליך המשפטי.
  • יכולת להביא לפתרון מחוץ לבית המשפט – התדיינויות חוזרות ונשנות בתוך בית המשפט ללא ספק מסרבלות את התהליך. ליטיגטור נמדד גם ביכולתו להביא לפתרון מהיר ומספק עבור הלקוח אף מחוץ לבית המשפט.
  • ורבליות מצוינת ויכולת שכנוע – אם נחזור לכותלי בית המשפט, אין ספק שהליטיגטור צריך להיות בעל נוכחות וכריזמה, שפה עשירה ורהוטה, התנהגות מכבדת מאוד למעמד הדיון בבית משפט. כל זאת לא על חשבון ייצוג האינטרסים של הלקוח באופן נחוש.
 
מחפשים ליטיגטור מקצועי שייצג אתכם היטב בתוך בית המשפט ומחוצה לו? משרד עו"ד איתיאל היקרי מתמחה בליטיגציה אזרחית על נושאיה השונים, וייצג אתכם באופן מקצועי תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ חינם
התקשרו כעת