הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל - לפתוח דף חדש ברגל ימין

כל אדם הפותח עסק מקווה לצמוח, לגדול ולהצליח. עם זאת, עסקים רבים בישראל מתמוטטים ובעליהם נכנסים לחובות שקשה לצאת מהן. החוק בישראל מאפשר לנכנסים לחובות לפתוח דף חדש באמצעות הליך פשיטת רגל, זאת כדי לעודד אנשים שנקלעו לקשיים להודות בכך ולפעול לתיקון המצב.

מהו הליך פשיטת רגל?

מצב של פשיטת רגל נקרא גם חדלות פירעון. משמעותו הכרה בכך גם מבחינת החוק שלאדם מסוים אין את האמצעים הנדרשים בכדי לפרוע את חובותיו. כמובן שלא כל אחד יכול להשתחרר בקלות מתשלום חובות. ההכרה באדם כפושט רגל נעשית על ידי בית משפט לאחר /שפנה לכונס נכסים, וזאת לאחר שנבדקו לעומק האמצעים העומדים לרשותו, יכולתו הכלכלית, הנסיבות שהובילו למצב הקיים. ניתנת גם לנושיו אפשרות להגיש בקשה לתשלום החוב. רק כשמגיע בית המשפט למסקנה שמוצו כל הדרכים לפירעון החוב, מקבל אותו אדם צו הפטר ומוכרז כפושט רגל.

מהו היתרון של פשיטת רגל על פני הסדרים בהוצל"פ?

 
מלבד פשיטת רגל, ישנה דרך נוספת להסדרת חובות והיא דרך הוצאה לפועל, כאשר במצב בו מדובר על מספר נושים נעשה פעמים רבות איחוד תיקים. לפשיטת רגל ישנם יתרונות:

  • מרגע הכרזה על אדם כפושט רגל חובותיו מוקפאים כך שהנושים לא יכולים לפעול נגדו.
  • לפושט רגל מתאפשרת פתיחת חשבון בנק וקבלת משכורת אליו עם הסדר תשלומים מינימלי לתקופת הביניים עד שיסתדר כלכלית.
  • יחד עם הקפאת החובות נעצרות גם כל הריביות הנלוות לחוב
  • אם מקבל מגיש הבקשה לפשיטת רגל את ההפטר המיוחל חובותיו נמחקים

תנאים לקבלת הפטר

ישנם תנאים רבים לקבלת ההפטר המיוחל. בין התנאים הבסיסיים נמנים

  • חוב שלא עולה על 800,000 ₪
  • להיחשב מוגבל באמצעים במשך 4 שנים אחרונות ברציפות
  • ללא נכסים הניתנים לעיקול. אם ישנם כאלה אותו אדם לא יקבל הפטר.

למה כדאי שילווה אתכם עו"ד בהליך פשיטת רגל?

ההתמודדות מול הרשויות אף פעם אינה פשוטה, על אחת כמה וכמה כשאתם בחולשתכם. ליווי של עו"ד המומחה בתחום פשיטת רגל והוצאה לפועל יהיה משמעותי מאוד עבורכם. הוא ייצג אתכם במקצועיות מול הרשויות, יקצר תהליכים ויעלה משמעותית את הסיכוי לקבלת הפטר והזדמנות לפתוח דף חדש.

רוצים לסיים את התקופה הקשה ולצאת למסלול חדש? משרד עו"ד איתיאל היקרי, המטפל בענייני פשיטת רגל, ייצג אתכם נאמנה ויהווה עוגן בתקופה לא קלה בחייכם.

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ חינם
התקשרו כעת