איתיאל היקרי - משרד עורכי דין
 
 
 
צרפתית
 
התקשרו עכשיו Appelez maintenant
 
 
 
 
 
 
073-7606100
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

 
 
 
 
 
 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך - כל מה שצריך לדעת

 
כל אדם יכול להגיע בשלב מסוים בחייו למצב בו לא יהיה כשיר לטפל בענייניו מסיבות בריאותיות או אחרות. במצב זה יש צורך למנות אפוטרופוס שיטפל בענייניו מטעמו. ב- 2016 נוספה האפשרות לאדם לתת ייפוי כוח מתמשך לאדם אחר ולקבוע מי יטפל בענייניו כשהוא לא יהיה כשיר לכך.
 
 
 
 

מהו ייפוי כוח מתמשך?

 
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי בו קובע אדם בגיר למי הוא מעוניין לתת ייפוי כוח לטפל בענייניו במקרה שהוא לא יוכל לעשות זאת. עד לפני תיקון החוק לא יכול אדם לדעת כיצד יראו חייו לאחר התדרדרות במצבו. עם ייפוי כוח מתמשך יש לו לפחות את האפשרות להחליט מי יהיה האדם שינהל עבורו את ענייניו במצבים שאינו יכול לעשות זאת בגלל תאונה שפגעה ביכולות קוגניטיביות ובתפקוד, דמנציה, מגבלה נפשית ועוד.
 

כיצד נעשה ייפוי כוח מתמשך?

 
במסמך ייפוי כוח מתמשך הממנה קובע למי ייתן את ייפוי הכוח ובאיזה תחומים הוא ממנה אותו לטפל. הממנה יכול לקבוע כי מיופה הכוח יטפל בכל ענייניו: האישיים, הרפואיים והפיננסיים ויכול להחליט כי הוא ממונה לטפל רק בתחום מסוים. מיופה הכוח צריך אף הוא לחתום על המסמך בו הוא מתחייב לקבל ולפעול על פי הכתוב בו. הממנה אף רשאי להחליט אם מיופה הכוח יקבל שכר או לא.
 

האם מדובר על מיופה כוח אחד?

 
הממנה יכול להחליט על מיופה כוח אחד שיטפל בכל ענייניו. הוא יכול גם לחלק את הטיפול בין מספר מיופי כוח ואף לקבוע האם יפעלו כל אחד בנפרד או בשיתוף פעולה. הוא יכול גם להחליט על מיופה כוח חלופי שיכנס לפעולה במידה ומיופה הכוח שמינה לא יכול לקחת על עצמו את הטיפול. כיוון שמדובר על מינוי ארוך טווח, מומלץ לקבוע גם מיופה כוח חלופי.
 

היתרונות של עריכת המסמך מול עורך דין ייפוי כוח מתמשך

 
מומלץ מאוד לערוך את מסמך ייפוי כול מתמשך מול עורך דין מומחה בתחום. זהו מסמך משפטי בעל משמעות רבה הנוגע דווקא לתקופה שאדם לא יהיה בשליטה על חייו. לכן, חשוב לערוך את המסמך בצורה ברורה ומחושבת. עורך דין גם יוכל להפקיד את המסמך עבור הממנה אצל האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

רוצים לוודא שתהיה לכם שליטה בחייכם גם כשלא תהיו בשיאכם? זה הזמן לעשות זאת. משרדו של עו"ד איתיאל היקרי בנתניה מטפל בעריכת מסמכי ייפוי כוח מתמשך, וייתן לכם את כל השירות הנדרש לכך.
 
 
צרו קשר עם המשרד לקבלת ייעוץ ראשוני חינם: 073-7606100
 
 
 
 
השאירו פרטים וצוות המשרד יחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך