צוות המשרד עומד לרשותכם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עורך דין דיני משפחה: אל תוותרו על ייעוץ וליווי משפטי

 
נישואין? גירושין? ירושה וצוואה? בכל המצבים האלה, ייעוץ וליווי משפטי ע"י עורך דין המתמחה בדיני משפחה, יסייעו לכם למנוע או להפחית מחלוקות משפחתיות ומשפטיות ולהקל עליכם ברגעי משבר
 
דיני משפחה הם אחד התחומים המורכבים והרגישים ביותר בעולם המשפט. משפחה היא מעגל האנשים הקרובים ביותר לכל אדם. היחסים במשפחה הם יחסי אהבה וקירבה. החוק היבש נראה כמו נטע זר בכל הקשור למשפחה. החוק נתפס כניסיון להסדרה פורמאלית של יחסי אמון רגשיים.

יחד עם זאת, כל משפחה עשויה לחוות רגעי משבר: מחלה קשה, אובדן צלילות דעת או מוות של אדם קרוב, פרידה וגירושין. רגעי משבר אלה מהווים טלטלה נפשית וכלכלית, עבור כל הנוגעים בדבר: בני הזוג שנפרדו וילדיהם, ובן או בת הזוג וילדיו של אדם שנפטר. רגע המשבר עלולים גם להוביל למחלוקות משפחתיות ומשפטיות קשות וסכסוכים ארוכי שנים, הקורעים את המרקם המשפחתי. במצבי משבר אלה, דיני המשפחה עשויים לשמש כעוגן חזק במיוחד להיאחז בו.
 

במה עוסקים דיני משפחה?

 
דיני משפחה עוסקים בכל המחלוקות המשפטיות, העלולות לצוץ בחייה של משפחה: בעיקר בכל הקשור לגירושין ולירושת עזבונו של אדם שנפטר.

בהליכי נישואין וגירושין, דיני משפחה והפסיקא מתייחסים לכל המחלוקות העלולות לצוץ: הן לגבי הרכוש המשותף הנצבר במהלך הנישואין וחלוקתו בעת גירושין; והן בכל הקשור למשמורת על הילדים והדאגה לרווחתם הנפשית והכלכלית לאחר גירושין.

בכל הנוגע לענייני ירושה, החוק קובע בצורה ברורה כיצד יחולק עזבונו של אדם, בין בני משפחתו השונים, על פי דרגת הקירבה. זאת, מתוך הבנה שלאחר מותו, יש לדאוג לרווחה הכלכלית של בני המשפחה שהיו תלויים בו כלכלית.

כל אלה הם כלים משפטיים, המסייעים לבני המשפחה להסדיר את ענייניהם בעת המשבר עצמו ולסייע להם להתגבר על המשבר בדרך הטובה ביותר האפשרית.
 

דיני משפחה: צופים פני עתיד

 
עם זאת, תחום דיני המשפחה מציע גם כלים משפטיים רבים, המאפשרים לבני המשפחה להיערך לרגעי משבר, שנים רבות לפני המשבר. הכלים המשפטיים הבולטים ביותר הם צוואה, יפוי כח מתמשך, הסכמי ממון ובכללות זו הסכמים בין ידועים בציבור.
 
עורך דין דיני משפחה
 

מדוע כדאי לערוך צוואה? מדוע כה חשוב להקפיד על ניסוח מדויק?

 
חלוקת עזבונו של אדם שנפטר עלולה לגרום לסכסוכים משפטיים ומשפחתיים, שהחלוקה הקבועה בחוק אינה יכולה למונען. הדברים מקבלים משנה תוקף עת שמדובר באדם שהותיר אחריו רכוש רב, המורכב מנכסים שונים ומגוונים.

תמיד יימצאו בני משפחה המרגישים שהם זכאים לנתח גדול יותר בירושה, מזה שקיבלו על פי חוק. אחרים טוענים שכוונת המוריש היתה להותיר להם נכס כזה או אחר, או שהם ראויים לקבל (כך, למשל: עסק מסוים, עזבון הכולל יצירות אמנות וכו').

לא פעם, אחד הילדים טוען שאחיו ואחיותיו זכו לתמיכה כלכלית גדולה יותר מההורה שנפטר בעת שהיה בחיים, ולכן להם מגיע לקבל יותר לאחר מותו.

בני משפחה אלה עלולים לפנות לבית המשפט ולנהל קרב משפטי על העיזבון. מדובר בהליך ממושך, רב שנים, הגורם להפסדים כלכליים לכל היורשים בשל עלויות גבוהות. הליך זה אף גורם לקרעים קשים בין בני המשפחה, שלא תמיד ניתן לאחות.
 

כיצד עריכת צוואה עשויה למנוע אי הבנות?

 
עריכת צוואה מאפשרת לאדם להביע את רצונו: באיזה אופן יחולק רכושו ולמי יחולק הרכוש, לאחר מותו. כך, למשל: המוריש עשוי להוריש יותר לילד שעדיין לא התחתן, משום שהמוריש כבר סייע כלכלית לילדים אחרים, לאחר שנישאו והקימו בית, או בכלל כי הינו מעדיף אותו על פני אחרים.

המוריש עשוי להורות כי קרוב משפחה המתמחה בניהול, יקבל את הבעלות על העסק או את האחריות על ניהול העסק, ובני משפחה אחרים ייהנו מהפירות הכלכליים.

מעבר לכך, גם אם יהיה בן משפחה שאינו מרוצה, ברוב המקרים צוואה עשויה למנוע גלישה מצערת של כל המשפחה לסכסוך משפטי. זאת, מאחר שהחוק רואה כערך עליון את יישום רצונו של המוריש. החוק מאפשר לערער על צוואה רק במקרה שהניסוח עמום, נתון לפרשנות או כשמתעורר ספק, האם הצוואה משקפת את רצונו של המוריש או שמא נערכה שלא כדין.

עורך דין המטפל בעריכת צוואה ידע לעמוד בכל דרישות התקנות והפסיקה לבל יימצא פגם בצוואה ועל מנת להשמיט כל טענה של מאן דהוא בדבר כשרותו המשפטית של המצווה בעת חתימתו, העידים לה, ונסיבות עריכתה.
 

מדוע מומלץ לערוך הסכם ממון?

 
בעבר, הסכמי ממון שנחתמו לפני הנישואין או במהלכם, נתפסו כפגיעה של ממש בנישואין, כנטע זר שאינו במקומו, בין בני זוג אוהבים. עם זאת, בשנים האחרונות, ככל ששיעור הגירושין עולה, יותר זוגות מעדיפים להסדיר מראש, לפני הנישואין או במהלכם, את עניין חלוקת הרכוש ולעתים אף את המשמורת על הילדים, חינוך הילדים וגובה דמי המזונות שיהיו דרושים לכלכלת הילדים.
 
יש מספר יתרונות לעריכת הסכם ממון. ראשית, הסכם מאפשר לבני הזוג לדבר ביניהם בצורה גלויה על עניינים שונים, החיוניים להמשך חייהם המשותפים, ולסייע להם לתכנן יחד עניינים אלה. שנית, הסכם ממון מאפשר לדון בכל אלה, בשעה שהאהבה והאמון שוררים בין בני הזוג. לבסוף, הסכם ממון חוסך את המאבקים המשפטיים ההופכים את תקופת הגירושין, תקופה רגישה בכל מצב, לתקופה קשה הרבה יותר.
 

מהי חשיבותו של הסכם ידועים בציבור?

 
ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים משק בית משותף, ולעתים אף מגדלים ילדים משותפים, אך אינם נשואים. אין זה משנה אם מדובר במי שהחל את פרק ב' בחייו, במי שבוחר שלא להינשא מטעמים עקרוניים או במי שאינו מורשה להינשא מטעמי דת או נטייה מינית - בכל המקרים האלה, הסכם ידועים בציבור מסייע להסדיר את ענייני הרכוש של בני הזוג, הן הרכוש שכל צד הביא אתו והן הרכוש שנצבר בדומה להסכם יחסי ממון בין בני זוג נישואים.
 
עורך דין משפחה
 

ייעוץ וליווי משפטי ע"י עו"ד המתמחה בדיני משפחה - לאורך כל מעגל החיים

 
עורך דין המתמחה בדיני משפחה, מכיר את סעיפי החוק השונים ויודע לייעץ בכל מקרה ומקרה, בהתאם לנסיבות המקרה. כבעל ניסיון, עורך הדין יפרוס בפניכם את האפשרויות השונות והמשמעות של כל אפשרות. הוא יאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות, בין אם בענייני רכוש ובין אם בענייני משמורת וילדים.
 
מהיכרותו את התחום, עורך דין המתמחה בדיני משפחה, יוכל לצפות פני עתיד: אילו סכסוכים עשויים לצוץ? כיצד ניתן למנוע את הסכסוכים? כל זאת, בהתאם לסיפור האישי הייחודי של כל משפחה בנפרד. במקרה שאין מנוס מהליך משפטי, עורך הדין יידע כיצד לנהל את ההליך באופן שימקסם את זכויותיכם בבית המשפט או בית הדין, ויפגע באופן מינימלי במרקם המשפחתי.
 
משרדו של עו"ד איתיאל היקרי בנתניה מטפל בין היתר בדיני משפחה וירושה, כולל במצבים סבוכים והתנגדויות.
צוות המשרד דוגל במתן שירות אישי, ששם את הלקוח בראש סדר העדיפויות.
 

 
 
צרו קשר עם המשרד לקבלת ייעוץ ראשוני חינם: 072-3269250